ספירה לאחור לשיגור דוכיפת 2

מעבדת החלל של הרצליה - מרכז פיתוח לווייני התלמידים הראשון

פרויקט הלוויינים של מרכז המדעים בהרצליה, הוא אחד מפרויקטי הדגל של עיריית הרצליה וסוכנות החלל הישראלית. תלמידי הפרויקט, תלמידי תיכון בכיתות ט'-י"ב , משתתפים בפועל בבניית לוויין - תהליכי מחקר ופיתוח, אנליזות, סימולציות, בדיקות ופיתוח עסקי ויחסי באופן מקצועי.

דוכיפת 1

אחד מלווייני הקובייה הראשונים בעולם אשר נבנו על ידי תלמידי תיכון. בנו אותו תלמידי "הנדסאים" במרכז המדעים בהרצליה, ושיגורו היווה קפיצת מדרגה בחינוך המדעי בארץ. גודלו של דוכיפת יחידה אחת, או 10X10X10 ס"מ.

דוכיפת 2

אחד מלווייני הקובייה הראשונים בעולם אשר נבנו על ידי תלמידי תיכון, השני בישראל. בנו אותו תלמידי מרכז המדעים, בשיתוף עם תיכונים מהפריפריה ושילוב בתי ספר מאזור הרצליה, במסגרת פרויקט להק הלוויינים האירופאי QB50. גודלו של דוכיפת 2 שתי יחידות, או 20X10X10 ס"מ, גדול פי שתיים מקודמו דוכיפת 1.

ישראל 70

הפרויקט הגדול והשאפתני ביותר אשר נעשה בתחום החינוך לחלל בארץ, ובין המורכבים ביותר בעולם. פרויקט כלל-ארצי אשר יכלול תכנון, תכנות, בנייה ושיגור להק של שבעים לווייני קובייה על ידי שבעים בתי ספר בארץ ישראל, על מנת להנציח את יום ההולדת השבעים של ישראל אשר חל שנה הבאה(2018).